Pláže na Floridě

Florida Pláže na Floridě

Floridské pláže jsou zřejmě největším turistickým lákadlem tohoto amerického státu. Patří totiž k nejkrásnějším na světě. Každoročně řada z nich obdrží v tomto směru nějaké ocenění od řady „ratingových“ organizací, jež se zabývají hodnocením pláží.

Floridské pobřeží je téměř 2 000 kilometrů dlouhé a samozřejmě ne po celé jeho délce jsou udržované pláže. Přesto na zhruba polovině této délky se nacházejí více či méně kvalitní písečné pláže. Kterou z nich si vybrat záleží na několika faktorech. Jakou část Floridy návštěvníci preferují, v jaké roční době na Floridu přijíždějí, mají-li raději rušnější nebo více izolované pláže či jakým vodním sportům se chtějí věnovat.

Pláže bílé jako sníh

Bělostné pláže na severozápadě Floridy v oblasti nazývané Panhandle jsou obecně méně zalidněné než pláže na západním či východním pobřeží. Ale co si budeme povídat, i z toho pravidla existují výjimky. Například pláž v Panama City je velmi oblíbená. Zvláště v období jarních prázdnin, kdy se na Floridu sjíždějí američtí studenti ze všech států, bývá velmi rušná.

Pláže na Floridě
Pláž na Floridě

Západní pobřeží

Celé západní pobřeží Floridy je velmi oblíbeno zejména důchodci, jak rezidenty, kteří se rozhodli podzim svého života strávit na Floridě, tak i turisty. Na druhou stranu hlavně oblast Tampy je domovem i mladší generace. Podél pobřeží se nachází řada bariérových ostrůvků, které poskytují dostatek soukromí pro milovníky odlehlejších pláží a klidného odpočinku.

Východní pobřeží

Na východním pobřeží se nacházejí stovky kilometrů pláží, jejichž kvalita je různá. Jsou mezi nimi ty nejlépe hodnocené a také pláže nejznámější, kterým bezpochyby vévodí South Beach na Miami.

Krásné pláže jsou však i na sever od Miami, jakkoli řada pláží na severovýchodě Floridy je příliš studená pro koupání v zimním období. Hlavní sezona zde trvá mezi dubnem a listopadem. Jih Floridy – ostrovy Florida Keys – jsou již proslulé spíše jinými krásami než plážemi. Přesto pláž Bahia Honda State Park je velmi půvabná se známým výhledem na již nepoužívaný a z části rozpadlý most.

Bahia Honda State Park – Pláž cestou na Key West – pohled na nepoužívaný most

Ostatní také čtou

Zpráva o chybě

Následující zpráva bude odeslána našemu týmu: