NEW YORK PASS – NEJČASTĚJŠÍ OTÁZKY

Co je New York Pass a kdy se aktivuje?

New York Pass vypadá jako kreditní karta. Jeho držitel má zajištěn bezplatný vstup na více než 80 top atrakcí New Yorku a také nárok na slevy v různých restauracích a obchodech. Pro kompletní seznam atrakcí, které můžete s New York Passem bezplatně navštívit, klikněte ZDE.

Pass se aktivuje při jeho prvním použití. V nabídce naleznete NY Passy na 1, 2, 3 nebo 7 dní. Po dobu platnosti jsou Passy neomezené, takže můžete navštívit libovolný počet atrakcí. Ke každému zakoupenému NY Passu navíc zdarma dostanete cestovního průvodce New Yorkem (brožura o více než 200 stranách). V průvodci naleznete informace o všech atrakcích, na které se NY Pass vztahuje, jejich kontaktní informace atd.

Je nějak limitován počet atrakcí, které mohu za den navštívit?

Ne. Neexistuje žádné omezení. Můžete navštívit 5 atrakcí nebo třeba klidně i 50. Záleží jen na vás a na vaší výdrži 🙂

Mohu navštívit jednu atrakci vícekrát?

Každou atrakci můžete s jedním New York Passem navštívit pouze jednou. Jinak ale můžete navštívit kolik atrakcí jen chcete – a zvládnete toho mnohem víc díky možnosti Fast Track Entry.

V jakých jazycích je dostupná informační brožura?

Cestovní průvodce je dostupný v angličtině, španělštině, němčině, francouzštině, italštině, nizozemštině a portugalštině.

Platí 2, 3 a 7denní New York Passy jen v po sobě následujících dnech?

Ano. Pokud například koupíte třídenní NY Pass a poprvé jej použijete v úterý, jeho platnost skončí ve čtvrtek večer (platný tedy bude v úterý, středu a čtvrtek).

Co když svůj NY Pass ztratím?

Hned po převzetí Passu byste se měli na zadní stranu karty podepsat a někam bokem si zapsat identifikační číslo karty. Pokud svůj Pass ztratíte, pracovník kanceláře vám může vystavit novou – to ale platí pouze v případě, že si budete pamatovat identifikační číslo ztracené karty (pracovník ji musí deaktivovat). Doporučujeme, abyste si kartu uložili na bezpečné místo.

Mohu svůj NY Pass sdílet s kamarádem?

Ne. Čtečka karet pokus o druhý vstup zamítne, takže váš kamarád se dovnitř nedostane.

Jak staré musí být dítě, aby mu byl vydán Child Pass?

Child Passy jsou vydávány dětem ve věku 4-12 let. Děti do 3 let věku (včetně) nepotřebují žádný Pass. Osoby, jejichž věk je 13+, si budou muset koupit Pass pro dospělé.

Co je Fast Track Entry?

Fast Track Entry je možností přednostního vstupu – držitelé New York passu mají svou vlastní frontu (nestojí tedy ve frontě s ostatními návštěvníky). Tato možnost je nabízena u několika atrakcí. Jejich výčet naleznete v tabulce níže:

 • Americké muzeum historie přírody
 • Okružní výlet po Carnegie Hall
 • Okružní výlet – Lincoln Center
 • Muzeum – Intrepid Sea, Air & Space
 • Muzeum moderního umění
 • Muzeum Solomona R. Guggenheima
 • Muzeum The Cloisters + Gardens
 • Metropolitní muzeum umění
 • Top of the Rock
 • Madame Tussauds New York
 • Planet Hollywood
 • Brooklynská botanická zahrada

Musím si vstup na atrakce rezervovat?

Rezervace není u většiny atrakcí vyžadována. Pokud máte zájem o jeden z Behind the Scenes okružních výletů, můžete kontaktovat pracovníka na infolince a zeptat se na dostupnost a možnost/nutnost rezervace. U atrakcí, které chcete navštívit, byste si měli zjistit jejich dostupnost a zařídit se dle situace. Pokud je pro danou atrakci rezervace vyžadována, můžete ji vytvořit na číslo svého New Yorku Passu (Pass se touto akcí neaktivuje).

Dostanu se s New York Passem do koruny Sochy svobody?

NY Pass vám zaručuje lodní jízdenku (tam i zpět) k návštěvě Sochy svobody, ostrovu Ellis a také přístup k Muzeu imigrantů. Rezervace není nutná. Tato lokace navíc patří mezi lokace s možností Fast Track Entry, takže nebudete muset stát dlouhou frontu.

Vzhledem k tomu, že čekací list na místa k návštěvě koruny Sochy svobody je velice dlouhý (cca 3 měsíce), nemůžeme zaručit, že se zde s NY Passem dostanete. Pokud o přístup do koruny máte zájem, zarezervujte si lístek přímo skrze kancelář Sochy svobody.

Musím si Passy vyzvednout v týž den, kdy je na internetu zakoupím?

Ne. Jakmile si New York Pass koupíte, máte celý rok na to, abyste si jej vyzvedli. Proto jsou Passy vhodné i jako dárek k Vánocům, ke svatbě nebo k narozeninám.

Pokud si na výdejním místě vyzvednu New York Pass, dojde k jeho aktivaci?

Ne, Pass se zaktivuje až v okamžiku, kdy jej využijete k zajištění vstupu na některou z atrakcí. Na aktivaci a použití Passu máte celých 12 měsíců.

Mohu si koupit Pass v New Yorku?

Ano. V New Yorku se nachází několik prodejních míst. Mějte ale na paměti, že při této formě nákupu nebudete moci využít slev a speciálních nabídek, které jsou dostupné v případě online nákupu (včetně balíčků s okružními výlety autobusem). Budete muset zaplatit plnou cenu.

Dostal jsem informační brožuru ve špatném jazyce. Jak mohu získat správnou verzi?

Omlouváme se! Správnou jazykovou verzi informační brožury si můžete vyžádat na kterémkoliv z našich výdejních míst v New Yorku.

Můžete mi můj Pass a informační brožuru poslat? Kolik to stojí? Jak dlouho to trvá?

Vaši objednávku vám rádi zašleme! Ceny poštovného a odhadované doby dodání naleznete níže:

 • Standard US – $8.00 – 3-7 pracovních dní.
 • Express FedEx US – $14.00 – 3 pracovní dny; Mexiko, Kanada a Karibik – $20.00 – 3 pracovní dny; Evropa, Střední východ a Austrálie – $25.00 – 3 pracovní dny; Jižní Amerika a Asie – $28.00 – 3 pracovní dny; Afrika – $40.00 – 3 pracovní dny.

Objednávky vytvořené po 14. hodině EST budou expedovány až následující pracovní den.

Objednávám New York Pass na poslední chvíli.

 • Nemáte dostatek času na dodání k vám domů?
 • Budete v New Yorku jen na pár dní?
 • Nebo už v New Yorku jste?

I tak můžete zakoupit Passy a autobusové balíčky na výdejních místech a stále využít online cen – nemusíte platit plnou cenu! Výdej zakoupených předmětů není nijak zpoplatněn, takže proveďte objednávku přes internet a Passy/jízdenky na autobus si jednoduše vyzvedněte na jednom z výdejních míst.Další články
Standa Beran

Do USA pravidelně cestuje přes 25 let a po Americe najezdil téměř 100 000 km. Křížem krážem projel západ USA, miluje národní parky, majáky na pobřeží, hory, kalifornské pláže i tiché pouště. Prochodil New York a bílý písek z floridských pláží má v botech ještě teď. Radí turistům, jak naplánovat cestu do USA a od roku 2010 vede Facebokovou stránku o Cestování po USA, kde ho sleduje přes 11 000 fanoušků
Back to top button