Test DVD přehrávače do auta Hyundai PDPD 163 SU

DVD přehrávač do autaPokud se chystáte na dlouhé cestování po USA, tak se určitě nevyhnete nekonečným silnicím vedoucích přes poušť nebo mezi poli. Několik takových přejezdů jsme již zažili a upřímně, je to celkem velká nuda sedět v autě šest sedm nebo i více hodin a koukat na stále stejné okolí. Tak trochu jako v letadle, kdy není co dělat, číst vás nebaví, usnout nemůžete... akorát tak čas na film.

Pro naše další cesty jsme si tedy koupili přenosný DVD přehrávač do auta Hyundai PDPD 163 SU, který má 2 obrazovky. Dvě obrazovky z toho důvodu, že bereme větší auto pro 7 lidí, tak aby z toho všichni něco měli, ale i v menším autě toto určitě užijete.

Recenze Hyundai PDPD 163 SU...aneb jaký je?

DVD přehrávač do autaDVD přehrávač má 2 displeje velikosti 7" (téměř 18cm) s rozlišením 480 × 234 bodů. Rastr je sice viditelný, ale dostatečně jemný, aby nerušil. Při vhodném nastavení, které si ukážeme níže, působí obraz příjemně až překvapivě jemně. Pozorovací úhel je velmi dobrý, výjimku tvoří pouze pohled zdola, ale to asi nikdy nenastane.

DVD přehrávač Hyundai PDPD 163 SU nabízí možnost přehrávat z DVD mechaniky, ale i z flash disku (přes USB) a paměťové karty SD, pro které je v horní části přístroje otvor.

V internetových obchodech eproton.cz nebo kasa.cz najdete kompletní technickou specifikaci:

Za cenu do 3 tisíc nelze čekat technologii nejvyšší úrovně, ale dle našeho názoru na cesty úplně stačí a dostatečně vám zpříjemní dlouhé a únavné přejezdy.

Tip jak nastavit obrazovku Hyundai PDPD 163 SU test

Nastavení obrazovky je velmi subjektivní záležitost a záleží jen na vás, jak si DVD přehrávač přizpůsobíte.

Nám se osvědčilo u první obrazovky nechat původní nastavení, jen ostrost jsme zvolili na stupeň "nízká". Sice se obraz velmi slabě rozostří (toto není z běžné dálky téměř vidět), ale dojde k jeho vyhlazení a není tak vidět rastr.

U druhé obrazovky nelze ostrost nastavit a obraz se tak zdá poněkud kontrastnější a i rastr je tím pádem viditelnější, ale pokud upravíte nastavení kontrastu, jasu a barvy, tak lze toto téměř eliminovat. Nám se osvědčily tyto hodnoty.

  • Jas 70
  • Kontrast 0
  • Barva 60

Pro lepší obraz si přepněte obraz na vyšší kvalitu "HD"

Video je točeno na fotoaparát, takže zvuk není optimální :-)

Zvuk Hyundai PDPD 163 SU test

Zvuk je u tohoto DVD přehrávače dostatečný a lze jej nastavovat pro každou obrazovku zvlášť. Toto oceníte zejména, pokud budete používat sluchátka a každý si tak může nastavit vlastní hlasitost.

Formáty přehrávače Hyundai PDPD 163 SU test

Přehrávač bez problému přehraje samozřejmě DVD originální i vypálená. Dále pak soubory ve formátech AVI, DivX 4, DivX 5, DivX 6, JPG, MP3, MPEG, VOB, XviD.

V případě, že nemáte soubor ve formátu, který je DVD přehrávačem podporován, tak si jej můžete nechat přeformátovat programem Any Video Converter, který je zdarma ke stažení. Dobře se nám osvědčil formát xvid.

V konvertoru nastavte tyto hodnoty a můžete vesele formátovat...funguje to bez problémů a výsledky jsou výborné!

Nastavení velikosti videa pro DVD
mezera