Work and Travel (WAT)

Work and TravelWork and Travel (WAT) je způsob jak legálně v USA pracovat, jak poznat američany, jak si v USA najít kamarády, jak v USA cestovat, zlepšit si angličtinu a kromě toho všeho samozřejmě i jak si v USA vydělat peníze.

Program je vhodný pro ty, kteří se nebojí osamostatnění, práce a rádi by si zlepšili angličtinu. Bonusem vám k tomu jsou vydělané peníze a možnost dalšího cestování po Americe.

Program Work a Travel v USA je určen pro studenty vyšších odborných škol (VOŠ) a studenty vysokých škol (VŠ). Do programu Work and Travel se mohou zapojit studenti starší 18 let s minimálně mírně pokročilou znalostí angličtiny.

Program Work and Travel probíhá v měsících květen až září. Minimální mzda se pohybuje kolem 7 dolarů, ale výdělek může být i vyšší.

Work and TravelÚčastníci programu Work and Travel pracují v USA až 4 měsíce zejména v oblastech služeb, jako jsou národní parky, zábavní parky, hotely, restaurace a další. Výběr pracovního zařazení je široký, ale nejčastěji se obsazují pozice prodavač, hlídač, číšník, barman, pokojská, plavčík, recepční apod.

Práci si účastník programu Work and Travel obvykle zajišťuje sám, ale pokud se na to necítíte, tak můžete využít služeb zprostředkovatelské agentury, která vám zaměstnání v programu Work and Travel najde.

Po ukončení "pracovní" fáze máte ještě 30 dnů, kdy můžete v USA zůstat a využít tak volný čas například pro cestování po Americe. Práce v programu Work and Travel se vztahuje na celé území USA včetně států Aljaška a Havaj.

Agentura Work and Travel USA

Pomoc při samotném zařizování a vyřizování potřebných formalit a další informace o programu Work and Travel poskytne například Student Agency, která se zprostředkovatelskou činností tohoto programu zabývá již několik let a má tak dlouholeté zkušenosti.

Financování Work and Travel

Program Wrok and Travel se neobejde v počátku i bez jistých finančních výdajů. Kompletní informaci dostanete opět ve Student Agency. Ti z vás, kteří nemáte dostatek financí na prvotní výdaje spojené s programem a máte u Komerční banky založeno konto G2, můžete využít úvěr z tohoto účtu, který vám pomůže se startem.

Na program Work and Travel můžete získat úvěr získat ve výši od 20 000 Kč do 600 000 Kč a studenti vysoké školy nebo vyšší odborné školy mohou použít úvěr na cokoliv. Na stránkách KB se dovíte více o úvěru Gaudeamus nebo se můžete zeptat přímo na pobočkách Komerční banky.