Senioři na cestách po USA

Oslavili jste šedesáté narozeniny? Tak právě pro vás tu máme pár tipů na cestu do USA.

Vhodná doba pro seniory na cestu do USA

Nejen pro seniory, ale i pro mladší věkové skupiny se zpravidla doporučuje cestovat na západ USA mimo hlavní letní sezónu. Pro seniory je velmi kritické období červenec a srpen. V těchto měsících vystupují teploty velmi často nad 30 stupňů a může tak snadno dojít k přetížení vašeho organismu.

Zdraví

Náhlá změna klimatu, cesta letadlem, větší pohybová aktivita mohou přinést zdravotní rizika, proto vyšetření vaším lékařem před začátkem cesty berte jako samozřejmost.

Nemoci na cestách seniorů

V případě, že trpíte nějakou chronickou nemocí, navštivte v každém případě svého lékaře a sdělte mu svůj záměr podniknout cestu do USA a nechte jej posoudit, zda je pro vás, jako seniora, cesta vhodná. Na cestu do USA si nechte předepsat dostatečné množství léků, které užíváte. Zpravidla se doporučuje množství rovnající se 1,5 násobku délky vaší cesty.

Fyzická kondice

Senioři si musí připustit, že již nezvládnou to, co bez problémů dělali třeba ještě před několika lety. Proto velmi pečlivě zvažte, zda zvládnete túry, výstupy na vrcholky hor nebo naopak sestupy do kaňonů. Na druhou stranu je ovšem nutné dodat, že v USA jsou národní parky a další turisticky významná místa obvykle snadno dostupná nejen pro seniory, ale i vozíčkáře.

Cestování seniorů letadlem

Senioři by se měli při dlouhých cestách letadlem přes oceán pohybovat po palubě a procvičovat nohy. Vzhledem k dlouhodobému sezení a nízkém tlaku vzduchu může vzniknout žilní trombóza. Před cestou do USA se informujte u svého lékaře na možnost preventivního užívání léků snižujících srážlivost krve.

Cestovní pojištění seniorů

Nezapomeňte na kvalitní cestovní pojištění, které pokryje všechny rizika.

Ubytování seniorů v USA

Senioři starší 60 let mohou využít různých slev při ubytování. Na recepci motelu nebo hotelu zjistíte, zda slevu na ubytování pro seniory dostanete. Motel6.com patří mezi ubytovací řetězce, který seniorům nabízí slevu ve výši 10%.