Jídlo a potraviny v USA

Posted by

Na jídlo můžete v USA zavítat do restaurace, fast foodu nebo si koupit něco supermarketech. Záleží tedy na vás a vaší peněžence, kterou formu stravování budete preferovat.

Potraviny v supermarketech v USA

Potraviny v AmericeAčkoli se může zdát, že tento druh stravování vás vyjde na nejmenší peníz, tak ve skutečnosti zde můžete utratit více než kdybyste zašli do fast foodu, kterých v je v USA požehnaně.

Mezi nejznámější supermarkety USA patří Walmart, který nabízí nejen potraviny, ale i zboží pro běžný život, oblečení apod. Dá se přirovnat větším prodejnám Tesco. Zde si můžete najít prodejny Walmartu.

V případě, že máte velmi hluboko do kapsy, tak zde můžete koupit již hotová jídla v konzervě, obvykle jde o těstoviny v tomátové omáčce a s "masovými" kuličkami, cena kolem 90 centů. Určitě nejde o plnohodnotné jídlo, ale v případě nouze se dá na tomto jídlu i pár dnů vydržet.

Cena sýrů, různých salámů apod. je kupodivu celkem vysoká, zhruba 3 -4 dolary za balíček. Zakoupit můžete také různé obložené housky.

Pokud zamýšlíte koupit bochník chleba českého typu a vyrazit na cesty, tak můžete trochu narazit. V Americe mají snad desítky různých druhů chlebů, ale jedná se hlavně o chléb toustový. Hledejte tedy French Bread, který se dá přirovnat chutí i konzistencí k chlebu českému.

Fast Food v USA

Na fast foody narazíte v USA v každém menším městečku a na dálnicích u benzínek. Často můžete u jednoho parkoviště nalézt několik řetězců rychlého občerstvení, takže si stačí vybrat.

Fast Food USAV případě, že se chystáte vyrazit na cesty velmi brzo ráno a spoléháte na fast food, kde dostanete něco k snídani, tak mějte na mysli, že ne všude mají otevřeno od časných hodin. Výjimkou nejsou fast foody, kde otevírají například až od 9 hodin. Otevírací hodiny můžete zjistit na internetu.

Ceny jídla se ve fast foodu pohybují v relacích jako v ČR, samozřejmě v dolarech. V některých fast foodech narazíte na tzv. Dollar Menu, může to být taštička, salát, ale i malý burger…je to různé.

Po objednání a zaplacení dostanete účtenku, na které je číslo vaší objednávky. Jakmile bude vaše jídlo připravené, tak vás budou dle tohoto čísla volat k jeho vyzvednutí, takže se od pultu nevzdalujte příliš daleko a účtenku nevyhazujte. V článku jak si správně objednat ve fast foodu, najdete věty, které na vás může obsluha vychrlit a současně slovní zásobu jak můžete reagovat vy.

U nápojů je obvyklá praxe, že po zaplacení dostanete kelímek, který si následně můžete i několikrát naplnit. Nápoje v Americe se nám zdály nějak sladší než u nás. Toto jsme řešili tak, že jsme si naplnili plný kelímek ledem a samotným obsah jsme nápojem jen už doplnili. Led udržoval nápoj příjemně chladný a současně ředil nápoj, který nebyl pak tak sladký.

Malý slovníček

 • DIET - nápoje bez obsahu cukru hledejte pod tímto pojmem, nikoli LIGHT
 • MENU - (burger, hranolky, nápoj) najdete pod slovíčkem MEAL (možná jste i u nás slyšeli Happy Meal)
 • SODA - není sodovka nebo perlivá voda, ale je to označení pro všechny nápoje s "bublinkami" (Pepsi, Sprite, Coca-Cola apod.) - více v článku Kdy použít Coke, Soda nebo Pop?
 • POP nebo COKE - nealkoholické nápoje (Pepsi, Sprite, Coca-Cola apod.) - více v článku Kdy použít Coke, Soda nebo Pop?
 • TO GO nebo FOR HERE - pokud chcete jídlo s sebou (v Británii se používá Take Away) nebo si jej sníte uvnitř
 • FRENCH FRIES - hranolky

Fast Food v USA - seznam jídlo v USA


Restaurace v USA

Restaurace v USAObvykle platí, že po příchodu do restaurace se vás obsluha zeptá na počet osob a následně vás usadí, takže se nevrhejte k prvnímu volnému stolu, který od dveří uvidíte.

Po celou dobu se o vás stará jeden číšník a snaží se na vás zapůsobit, abyste při placení nechali co největší dýško. Nezapomeňte, že v restauracích se spropitné nechává vždy!!! V článku Spropitné v USA najdete další informace.

V restauracích se nesmí kouřit, pokud toto není výslovně povoleno. Omezení se může lišit stát od státu. Porce bývají obvykle velké. Pokud jídlo nedojíte, tak se nestyďte požádat o zabalení zbytku jídla do krabičky.

Další informace

Získávejte ZDARMA informace do vašeho e-mailu

 • Novinky na webu a zajímavosti ze světa cestování po Americe.
 • Rady, tipy a upozornění pro cestu do USA.
 • Zasílání novinek můžete kdykoli zrušit.
 • Tým webu CestovánípoUSA.cz bere ochranu vaší e-mailové adresy
  velmi vážně, a proto jí neposkytne žádným dalším osobám nebo společnostem.
 • Podívejte se na předchozí newslettery.


TISKNĚTE A SDÍLEJTE S PŘÁTELI

pošlete stránku přátelům
sdílejte stránku s přáteli na Facebooku
sdílejte na Google +1
sdílejte na Twitter
vytiskněte si stránku
pošlete přes Gmail

PODPOŘTE NÁŠ TÝM

Náš tým


Pomohly vám naše stránky při plánování cesty do Ameriky? Doporučte náš web malým odkazem na vašich stránkách nebo bloqu. Děkujeme!