Jak funguje New York Pass?

New York Pass

New York Pass je „chytrou kartou“ – podobnou kreditní kartě. Tato karta v sobě rovněž má zabudovaný počítačový čip, díky kterému se můžete bezplatně dostat na více než 80 turistických atrakcí New Yorku. Jedná se trochu o princip bufetu „sněz vše, co můžeš“ – jakmile si zakoupíte New York Pass, nemusíte platit za vstup na městské atrakce. Čím více zajímavých míst navštívíte, tím více peněz ušetříte.

V New Yorku při vstupu na dané místo jednoduše předložíte New York Pass, zaměstnanec kartou projede přes speciální zařízení a vy budete vpuštěni. Kompletní seznam míst v New Yorku, které můžete díky NY Passu navštívit bezplatně, naleznete ZDE.Aktivace New York Passu

Chytrá kartička si zaznamená, kdy a kde jste Pass poprvé použili, a také to, jak dlouho bude Pass platit. To znamená, že NY Pass se aktivuje v momentě, kdy jej poprvé použijete.

Platnost NY Passu závisí na tom, jakou verzi jste si koupili (existují verze na 1, 2, 3 či 7 dní). Je nutno poznamenat, že „den“ znamená kalendářní den, nikoliv 24 hodinový úsek.

Platnost New York Passu

Pass platí pouze v po sobě jdoucích dnech. Každou atrakci můžete s jedním NY Passem navštívit pouze jednou. Jakmile Passu skončí platnost, karta již nebude funkční a vy ji tak nebudete moci použít ke vstupu na daná místa. Pokud jste například koupili třídenní Pass a použili jste jej poprvé v pondělí, ve středu večer Pass přestane platit (nehledě na to, jak často jste jej používali).

Přeskočte fronty!

Kromě bezplatného vstupu má New York Pass ještě další (velice vítanou) funkci – na některých nejhektičtějších místech díky němu nebudete muset stát v klasické řadě. Jednoduše se dívejte po značkách NY Pass a danému zaměstnanci kartu ukažte – ten jí projede přes speciální přístroj a vy budete vpuštěni – více ZDE.

New York Pass aplikace

Bezplatná aplikace je perfektním cestovním průvodcem pro váš výlet do New Yorku.

Aplikace obsahuje kompletní informace a fotografie více než 80 městských atrakcí, stejně jako praktické tipy ohledně toho, jak ze své návštěvy „vyždímat“ co nejvíc, takže její stažení jednoznačně doporučujeme.

Garance vrácení peněz

New York Pass lze bez rizika koupit až 12 měsíců před vaší cestou. Pokud dojde ke změně vašich cestovních plánů, tak společnost NY Pass vám vrátí peníze. Více zde.

Jaké jsou výhody používání New York Passu?

S NY Passem nejste nijak omezeni v tom, kolik zajímavých míst (atrakcí) můžete v New Yorku navštívit, takže nakonec často navštívíte ještě více míst, než kolik jste původně plánovali. Díky NY Passu získáte možnost bezplatného vstupu na všechna ikonická místa města a také na různé okružní výlety: Food Tours, Brooklyn Bridge, Wall Street, NBC Studio, Gospel a výlet po Central Parku na kolech. Vybírat si můžete z více než 80 atrakcí.

NY Pass vám šetří čas a peníze

New York je jedním z nejdražších měst na světě. New York Pass je navržen tak, aby vám ušetřil peníze. Podívejte se na obvyklé ceny vstupného na některé z městských atrakcí:

Populární místa v New Yorku

Běžná cena/dospělí

Empire State Building   $25.00
Circle Line River Cruise   $38.00
Top of the Rock Přeskočte fronty (Fast Track) $27.00
Statue of Liberty Harbor Cruise   $24.00
New York Skyride   $42.00
Central Park Bicycle Rental   $49.00
New York Water Taxi & 9/11 Memorial   $40.00
Madame Tussauds Přeskočte fronty (Fast Track) $39.00
Food on Foot Tours   $49.00
NBC Studio Tour Přeskočte fronty (Fast Track) $24.00

Jen návštěva těchto 10 atrakcí by vás normálně stála více než $340! A New York toho nabízí mnohem víc…

Další výhodou New York Passu je to, že k němu dostanete tištěnou příručku o více než 200 stranách. V příručce naleznete informace ohledně každé atrakce, na kterou se New York Pass vztahuje, detailní mapy a také zákulisní tipy. Příručka je k dostání v angličtině, španělštině, němčině, francouzštině, italštině, nizozemštině a portugalštině.

Ušetřete čas díky možnosti přednostního vstupu (Fast Track Entry)

V New Yorku se nalézá opravdu obrovské množství dechberoucích míst, takže není divu, že se jedná o jednu z nejnavštěvovanějších destinací na celém světě (město průměrně navštíví více než 45 milionů turistů ročně). Jistě tedy už chápete, že možnost přednostního vstupu - Fast Track Entry – je opravdu užitečná. Možnosti Fast Track Entry můžete využít na těchto místech:

 • Americké muzeum historie přírody
 • Okružní výlet po Carnegie Hall
 • Okružní výlet – Lincoln Center
 • Muzeum - Intrepid Sea, Air & Space
 • Muzeum moderního umění
 • Muzeum Solomona R. Guggenheima
 • Muzeum The Cloisters + Gardens
 • Metropolitní muzeum umění
 • Top of the Rock
 • Madame Tussauds New York
 • Planet Hollywood
 • Brooklynská botanická zahrada

Pro Empire State Building platí to, že držitelé NY Passu by si své vstupenky měli vyzvednout u okénka ve druhém patře (budete tak čekat nejkratší možnou dobu).

Poznámka: Možná budete muset vystát „bezpečnostní řadu“ – pro všeobecné bezpečí je totiž omezen maximální počet hostů, kteří se najednou mohou pohybovat v hale. Chcete-li se vyhnout davům, navštivte toto místo před 11:00 hodinou dopolední.

Fast Track Entry je neocenitelnou výhodou New York Passu – ušetříte čas i peníze! Podívejte se, kolik atrakcí musíte navštívit, abyste ušetřili.

Jednodenní Pass Začínáte šetřit hned, jakmile navštívíte třetí atrakci – navštivte Empire State Building a New York Skyride – vše v jedné budově – a potom jděte na oběd či na večeři s okružním výletem Food on Foot. Normálně by vás tento program vyšel na $99,50. S jednodenním New York Passem ale zaplatíte pouze $85.

Dvoudenní PassZačínáte šetřit hned, jakmile navštívíte čtvrtou atrakci. Za dva dny toho ale jistě stihnete ještě víc, takže ušetříte více peněz.

Třídenní PassNáklady na třídenní New York Pass se rovnají návštěvě 5 atrakcí. Pokud každý den navštívíte tři atrakce, díky třídennímu New York Passu ušetříte více než $200.

Sedmidenní Pass S touto verzí NY Passu ušetříte nejvíc – neomezené návštěvy atrakcí za méně než $29 denně. To znamená, že den platnosti tohoto Passu vás stojí méně než vstupné na Circle Line Cruise, New York Skyride, Madame Tussauds, Shearwater Sailing, okružní výlety Food on Foot nebo Clipper City.

Sedmidenní Pass se vám bohatě vyplatí i v případě, že v New Yorku budete jen 5-6 dní. Pokud navštívíte alespoň 3 atrakce denně, za dobu svého pobytu ušetříte více než $400 na osobu!

Díky možnosti Fast Track Entry (přeskočení front) a více než 30 speciálním nabídkám ušetříte během svého výletu do New Yorku opravdu nezanedbatelnou sumu.

Cestovní průvodce po NY – Vytěžte ze své návštěvy New Yorku maximum

Chceme se ujistit v tom, že New York Pass vám přinese maximální možné množství výhod, takže ke každému zakoupenému Passu zdarma dostanete barevnou brožuru o 200+ stranách, ve které naleznete informace ohledně všech atrakcí v New Yorku. Cestovní průvodce je k dispozici v angličtině, němčině, španělštině, francouzštině, italštině, nizozemštině a portugalštině.

Každá atrakce je popsána na samostatné stránce. Kromě informací zde naleznete také detailní mapu. Co se informací týče, v průvodci kromě obecných informací najdete také:

 • Adresu atrakce.
 • Návod, jak se sem dostat (kterým autobusem nebo metrem jet).
 • Tel. číslo na infolinku dané atrakce.
 • Otevírací dobu.
 • Webovou adresu pro případ, že byste hledali nějaké další informace.

Další výhodou je to, že jakmile skončíte prohlídku jedné atrakce, stačí se podívat do průvodce, najít další nejbližší atrakci a vyrazit tam. Tímto postupem ušetříte čas, ale samozřejmě záleží na vašich osobních preferencích. Například po návštěvě Empire State Building a New York Skyride si můžete zajít na menší nákupy k Macy’s nebo na Manhattan Mall – obojí se nachází v takřka bezprostřední blízkosti.

S tímto Passem si můžete zarezervovat ty nejoblíbenější okružní výlety dlouho dopředu a zajistit si tak místo.

Překlad stránek newyorkpass.com


New York