Půjčení auta

12 tipů jak koupit letenku do USA

  Letenky do USA Letuška Letenky od Student Agency Levné letenky do USA Expedia letenky Letenky AirFrance
 1. Výhodnější ceny letenek do USA bývají s odletem a návratem během týdne, naopak pátek, sobota a neděle bývají obvykle nejdražší.
 2. Odlet z USA si naplánujte tak, aby jste měli po příletu domů ještě nějaký den volna před sebou, např. odlet z USA ve čtvrtek, přílet až v pátek (vzhledem k délce letu a časovému posunu) a máte před sebou celý víkend na zotavenou.
 3. Pečlivě sledujte počet přestupů. Čím více přestupů, tím delší cesta, větší možnost, že vám nějaký spoj uletí a že vám pošlou kufry jinam jen ne do USA. Zpoždění v letecké dopravě není žádná výjimka. Otázkou pak zůstává, zda si nepřiplatit a mít do Ameriky klidný let, než se kvůli několika stovkám korun stresovat.
 4. Pokud hledáte letenku do USA s přestupem v Londýně, zaměřte se zejména na přímé lety Praha - Londýn Heathrow (mezinárodní letiště) - USA. Vyhnete se tak dalšímu přestupu (např. v Německu), kde jsou mnohdy šibeniční časy na přesun do dalšího letadla.
 5. Ti z vás, kteří bydlíte poblíž hranic, můžete využít odlety do USA např. z Mnichova, Frankfurtu nebo Vídně.
 6. Do Londýna se můžete dostat i nízkonákladovou společností, tady ale pozor. Tyto společnosti nelétají na mezinárodní letiště Londýn Heathrow, odkud jsou vypravovány mezinárodní lety do USA.
 7. Někdy je výhodnější si koupit letenku "rozdělenou" než letenku v "celku", např.: první letenka z Prahy do Londýna a druhá letenka z Londýna do USA vás může vyjít levněji než jedna letenka Praha - Londýn - USA.
 8. S nákupem letenky neváhejte...někdy může být let do Ameriky vyprodán i 6 měsíců před vašim plánovaným odletem, někdy stačí pro nákup letenky i 3 měsíce.
 9. Nákup letenky do USA můžete koupit přes internet i u zahraniční společnosti. Osobně již máme několikrát vyzkoušeno (British Airways) a funguje to bez problémů.
 10. Letenky do Ameriky objednané přes internet můžete uhradit bezhotovostním převodem z účtu nebo vkladem v hotovosti, příp. i platební kartou..
 11. Letenky na západ USA bývají obvykle nejlevnější přes Londýn, ale zkuste i jiná města jako Paříž, Mnichov, Frankfurt nad Mohanem, Amsterdam...
 12. Pozor si dejte, pokud si hodláte koupit letenku do USA přímo u prodejce za přepážkou...může se stát, že vám nejdříve nabídnou ty nejdražší letenky (osobní zkušenost).
Získávejte ZDARMA informace do vašeho e-mailu

 • Novinky na webu a zajímavosti ze světa cestování po Americe.
 • Rady, tipy a upozornění pro cestu do USA.
 • Zasílání novinek můžete kdykoli zrušit.
 • Tým webu CestovánípoUSA.cz bere ochranu vaší e-mailové adresy
  velmi vážně, a proto jí neposkytne žádným dalším osobám nebo společnostem.
 • Podívejte se na předchozí newslettery.


TISKNĚTE A SDÍLEJTE S PŘÁTELI

pošlete stránku přátelům
sdílejte stránku s přáteli na Facebooku
sdílejte na Google +1
sdílejte na Twitter
vytiskněte si stránku
pošlete přes Gmail

PODPOŘTE NÁŠ TÝM

Náš tým


Pomohly vám naše stránky při plánování cesty do Ameriky? Doporučte náš web malým odkazem na vašich stránkách nebo bloqu. Děkujeme!