5 způsobů, jak se připravit na návštěvu USA

1. Připravte se na formality nutné ke vstupu do USA

Silnice v AmericeAč sice ČR patří ke státům, které spadají pod Visa Waiver Program, a Češi tedy nepotřebují ke vstupu do USA vízum, existují určité formality, kterými si každý cestující do USA musí projít. Do USA se můžete bez víza vydat až na 90 dní, tento limit vám ale nepřeruší cesta do Mexika, Kanady ani Karibiku. Před vaší cestou do USA musíte přes internet zažádat o tzv. Electronic System of Travel Authorization, za které se sice platí poplatek, ale vydrží vám na dva roky. Na cestu do USA také musíte mít správny cestovní pas: pokud byl váš pas vydán po 26.10.2005, musí mít digitální fotografii, pas vydán po 26.10.2006 pak musí být biometrický. Po příjezdu do USA budete muset vyplnit formulář, v rámci něhož musíte uvést i místo pobytu v USA. Tento formulář později nevyhoďte a neztraťe, při odletu z USA ho totiž budete muset odevzdat zpět, jinak budete riskovat podezření z pobývání v USA déle, než máte povoleno. Při příjezdu vás dále čeká pohovor s imigračním úředníkem, kterému musíte dokázat, že jste schopni za vaši návštěvu zaplatit a máte zpáteční letenku do Čech.

2. Naplánujte si svůj itinerář

Spojené státy americké nabízejí pro každého něco. Na své si přijdou milovníci umění, památek, zábavy i přírody. Míst k vidění je zde nespočet a jen tak vám nedojdou, takže je opravdu důležité, abyste dobře naplánovali svůj itinerář. Uskutečnění roadtripu skrz Ameriku je oblíbený a nejtradičnější způsob, jak poznat USA, a to hlavně proto, že na spoustu zajímavých míst, jako třeba známý Grand Canyon, se jen těžko dá dostat jinak než autem.

3. Naučte se anglicky

Ač se Američanům líbí cizí přízvuky a budou se snažit jejich normální přízvuk přizpůsobit tomu vašemu, téměř vždy se od vás bude očekávat znalost angličtiny. Pokud anglicky vůbec neumíte, určitě je dobrý nápad s jazykem začít ještě před odletem v jedné z jazykových škol nebo si zaplatit krátký a intenzivní jazykový pobyt v jedné z evropských jazykovek, kvalitní školy najdete například na www.esl-jazykovky.cz. Většina Američanů se sice ve škole učí cizí jazyk, i tak si ale nakonec v dospělosti pamatují jen pár slov. A možná i právě proto jsou USA oblíbenou destinací ke studiu jazyků. Nejen že se tak zdokonalíte v angličtině, ale také budete mít dostatek času poznat vaší destinaci. Studujte angličtinu například v New Yorku a získejte nové zkušenosti z tohoto velkoměsta.

4. Našetřete peníze na nákupy

Amerika je rájem k nakupování a obečení je zde mnohonásobně levnější než v České republice. Největším prodejcem oděvů na světě je údajně jak v USA, tak i na celém světě americký prodejce Macy's. Můžete zde ulovit opravdu skvělé modní kousky, pokud ale hledáte spíš značkové věci, vydejte se raději do obchodu Century 21, kde seženete značkové zboží za nízké ceny. Toužíte-li raději po návrhářských kouscích, vydejte se do luxusních butiků, i ty jsou totiž v USA levnější než v ČR.

5. Nechte si vyhládnout

Množství restaurací a fast foodů v USA je až hříšné. Ve velkých městech jako New York dokonce nejspíš najdete i jednu restauraci z každé země světa. Téměř na každém rohu se nachází známé řetězce jako McDonald's, Burger King nebo Subway, ale určitě budete překvapeni i množstvím dalších typů restaurací nabzíejících například pizzu, čínské nebo mexické jídlo, kuřata, ryby nebo grilované maso. Dál se připravte na velikost porcí, které vám v místních restauracích naservírujou. Budete mít totiž co dělat, abyste zde vaší porci dojedli.